663 Memorki harcerskie

663 Memorki harcerskie

Przyjemnej zabawy! 

Gra ćwiczy pamięć i spostrzegawczość, a także uczy zasad fair play i przestrzegania reguł wspólnej zabawy. Pozwala też na zaznajomienie uczestników z podstawowymi symbolami w ZHP, w tym symboliki zuchowej. Gra stanowi doskonałe uzupełnienie  „zbiórek pierwszego miesiąca”, kiedy nowe zuchy uczą się zasad panujących w gromadzie i ZHP, może też pomóc starszym zuchom w przypomnieniu sobie, jakie znaki symbole noszą na mundurach. Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 6 do 106 lat. 

Gra zawiera 48 kartoników z obrazkami (po dwa z każdego rodzaju)

CEL GRY: Celem gry jest zebranie jak największej liczby par kart przez każdego z graczy. 

PRZYGOTOWANIE: Karty należy rozłożyć obrazkami do dołu i wymieszać. 

PRZEBIEG: Grę rozpoczyna losowo wybrany uczestnik odwracając dwie karty. Jeżeli karty stanowią parę, to zabiera je i układa przed sobą i w tej samej kolejce odkrywa kolejne karty (zawsze parami), aż do momentu, gdy odwróci dwie nie pasujące do siebie. Wówczas pozostawia je na miejscu w którym je odkrył, kładąc obrazkami do dołu, a do gry przystępuje kolejny gracz.

KONIEC: Gra kończy się, gdy wszystkie kartoniki z obrazkami zostaną zebrane. Wygrywa gracz posiadający największą liczbę kart (on też może rozpocząć następną grę). W grze może brać udział od 2 do 6 osób. Można w niej stosować utrudnienia, np. ograniczając czas gry lub ruchy zawodników, można również zmniejszać lub zwiększać liczbę kartoników lub za każdym razem wylosowany kartonik układać w innym miejscu.

Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Uwaga!

Krąg Instruktorski Poczta Harcerska Szczecin II informuje, że z dniem 18.09.2019 r. sprzedaż detaliczna w naszym sklepie internetowym zostaje zakończonaNadal będzie moża przeglądać tutaj bieżącą ofertę wydawniczą.


Wszyscy członkowie Kręgu Instruktorskiego Poczta Harcerska Szczecin II są instruktorami ZHP pełniącymi różne funkcje na wszystkich szczeblach naszej organizacji, wspierającymi pracę środowiska poprzez pracę w Kręgu i pracują również jako wolontariusze przy tworzeniu naszych wydawnictw. Obsługa sprzedaży detalicznej przekracza obecnie nasze możliwości organizacyjne, dlatego z niej rezygnujemy, kładąc nacisk na pracę instruktorską i tworzenie wydawnictw dla harcerzy.

 

Nasze wydawnictwa można zakupić w niżej wymienionych sklepach:

 

Odbiorców hurtowych w sprawie zamówień prosimy o kontakt mailowy.

Czuwaj!

Komenda Kręgu Instruktorskiego Poczta Harcerska Szczecin II